Місхорський Парк

Місхорський Парк

Місхорський Парк

Місхорський Парк

Місхорський парк розкинувся на території в 21,3 га на узбережжі Криму до 13 кілометрів західніше Ялти. Він є пам’яткою садово-паркового мистецтва кінця XVIII століття, цей статус надано йому в 1960 році.

Тут росте близько 300 видів дерев і чагарників: двохсотлітні дуби, кілька видів вічнозелених сосен і кипарисів, фісташка, тис, секвоя, пальми, бамбук, олеандр лавр, магнолія, мигдаль, самшит, горіх, маслини та інші. мальовничі галявини парку чергуються з невеликими гаями, нагромадженнями каміння і скельними виступами, затишними бухтами і гротами.

Після приєднання Криму до Росії в 1780-1783 році землі між мисом Ай-Тодор (Гаспра) і мисом Кішка (Сімеїз) були даровані князем Потьомкіним красуні фаворитці графині Софії де Вітт. У цей період почалося будівництво парку з архітектурним проектам талановитого німецького садівника-ботаніка, головного садівника Південного берега Криму – Карла Антоновича Кебаха. Згодом парк належав князям Наришкіним, Долгоруким і графу П. П. Шувалову, які будували тут свої літні резиденції.