Микільська церква та дзвіниця

Микільська церква та дзвіниця

Микільська церква та дзвіниця

Микільська церква та дзвіниця

Пройшовши головні ворота Свято-Успенського Псково-Печерського монастиря, ви побачите дивовижний, що зберігся до наших днів псковський пам’ятник зодчества XVI століття. Цілий комплекс, в який входять Микільська вежа, церква Миколи Ратного, дзвінниці з двох прольотів і воріт монастиря, виступаючих коли у ролі головних.

Ігумен Корнилій запропонував побудувати над Святими воротами церква, а також зробити вівтар, його ідеї здійснив у 1564-65 роках Петро Заболотний, архітектор. Її будували і изборяне, і стрільці з проходили там полків, а також псковичи. Церкву звели з поширеною тут вапнякової плити.

Для оборони храму під його кам’яним ганком було складено зброю, а всередині зведено різьблене зображення Миколая Чудотворця, з мечем у руці і митрою на голові. Не дарма почали називати цю церкву «в ім’я Миколи Ратного»: оскільки спочатку вона була повинна стати захистом для православної обителі.

Всередині храму стоїть розписний Іконостас, ікона Миколи Можайського вирізана з дерева, ікона, на якій зображений монастир кінця XVII століття. Працівники Псковського музею-заповідника, нещодавно встановили дату розпису іконостасу Нікольського храму. За їх даними Іконостас був розписаний трьома іконописцями в 1686-1688 роках.