Меморіал «Пагорб Слави»

Меморіал «Пагорб Слави»

Меморіал «Пагорб Слави»

Меморіал «Пагорб Слави»

Меморіал «Пагорб Слави» побудований на честь героїв, які загинули в роки громадянської війни і Великої Вітчизняної. Комплекс відкрито у 1967 році до 50-річчя Великого Жовтня. Тут увічнено подвиг багатьох героїв, імена яких тісно пов’язані з історією міста.

Меморіал «Пагорб Слави» знаходиться в самому центрі Ялти в Криму. Поруч – знаменитий пагорб Дарсан, куди веде канатна дорога від набережної. Щоб опинитися на вершині пагорба, необхідно подолати відстань в 600 метрів по повітрю. Меморіальний комплекс був створений за проектом таких радянських архітекторів, як В. А. Петербуржцева, А. А. Попова і А. В. Степанова.

Вічний вогонь у комплексі запалили 6-го листопада 1967 року від полум’я севастопольського Малахова кургану. Біля підніжжя сходів, що веде до вершини пагорба, в 1973 році за проектом П. А. Старікова встановили стелу, облицювання гранітом. Вона є частиною меморіального комплексу «Пагорб Слави». На стелі викарбувані імена всіх тих, хто боровся в Криму за встановлення Радянської влади.