Медові водоспади

Медові водоспади

Медові водоспади

Медові водоспади

Недалеко від Кисловодська, в долині невеликої гірської річки Аликоновки (стара назва урочища – Горіхові отвершки), знаходиться унікальний природний комплекс – Медові водоспади. Тут, серед гірських ущелин, розташувалася ціла група водоспадів, найвищий з яких скидає водяний потік з висоти 18 метрів.

Існує три версії, що пояснюють походження назви «Медові». Перша – вони були названі так за квітучих по берегах медових трав, друга – раніше тут водилися у великій кількості дикі бджоли, які загинули в холодну зиму. Але туристам найбільше по душі третя версія, найромантичніша – це місце в силу своєї краси було обрано багатьма молодятами для проведення медового місяця.

А місце тут дійсно дуже красиве. Праворуч підносяться доломітові схили, а зліва – ділянки скель, порослі травами і густою ліщиною. Серед буйної зелені прозорі потоки гірської річки спадають вниз з високих уступів. Крізь яскраве денне сонце, розбиваючись на тисячі крапель і б’ючись об каміння, водяна завіса перетворює сонячне світло в сім кольорів веселки. Взимку стрімкий потік застигає, і крижані бурульки бахромою звисають до самої землі.