Мармуровий каньйон

Мармуровий каньйон

Мармуровий каньйон

Мармуровий каньйон

Мармуровий каньйон – незвичайний пам’ятник природи і людської діяльності, знаходиться в Росії, в двадцяти кілометрах від кордону з Фінляндією, дуже близько до села Рускеала. Мармур в цих місцях добувався вже в XVII столітті, він був гідно оцінений петербурзькими містобудівниками за багатство палітри і різноманітність сортів. Проте, з ряду причин, це родовище то розроблялося, то занепадало, зараз роботи там проводяться в обмеженій кількості з-за небезпеки обвалення кар’єра.

У 90-ті роки минулого століття мармуровий каньйон був оголошений пам’яткою культурної спадщини, тому що там дійсно красиво, не кажучи вже про екологічну цінність цього місця. В 2005 році тут був створений Гірський парк Рускеала, де туристам пропонуються прогулянки навколо затопленого кар’єру, екскурсії на діючі виробки, огляд пам’яток промислової архітектури, катання на човнах по озеру, занурення і спуски в печери. По периметру кар’єра облаштована пішохідна стежка, вздовж якої розкидані шматки мармуру.

Не можна не відзначити, що рускеальский мармуровий кар’єр – це відмінне місце для дайвінгу, видимість тут становить 12 метрів. Однак для нирців кар’єр є тільки одне місце зі спеціально обладнаної майданчиком.