Літературний музей ім. М. Гіркого

Літературний музей ім. М. Гіркого

Літературний музей ім. М. Гіркого

Літературний музей ім. М. Гіркого

Літературний музей імені Горького представляє на суд туристів цікаву експозицію, що знайомить мандрівників як з фотоісторією Нижнього Новгорода, так і з історією життя видатного російського письменника.

Літературний музей був відкритий у травні 1928 року. 18 червня у музеї – святкова дата, день народження письменника.

В Літературному музеї можна побачити фотороботи таких майстрів, як М. Дмитрієва і А. Кареліна: так, на їх роботах зображені міські вулички і площі, барвисті ярмарки і цікаві люди, які сприяли духовному становленню письменника. В одному із залів музею туристи зможуть ознайомитися з творчістю А. Печерського – автора роману «В лесах», присвяченого старообрядцям. А експозиція інших залів оповідає про життя і творчих пошуках А. М. Гіркого, його ставлення до революційних подій 1905 і 1917 років, а також про прототипи його персонажів: І. Гордєєва, Васси Желєзнової, Артамонових та інших.

Музей розташувався в будівлі, побудованій в 1882 році за проектом архітектора Петербурга Н.Д.Григор’єва. Споруда являє собою яскравий зразок житлового купецького будинку 2-ї половини XIX століття, виконаного в традиціях академічної еклектики.