Лайсвес Алея

Лайсвес Алея

Лайсвес Алея

Лайсвес Алея

Зелена пішохідна алея Каунаса – улюблене місце для прогулянок по свіжому повітрю всіх без винятку туристів. По-перше, на ній зосереджено багато магазинчиків, сувенірних крамниць, кафе і готелів, а по-друге, тут можна сміливо дихати на повні груди – на цій вулиці категорично заборонено палити. Виходить – два кілометри чистого повітря. Пішохідна зона Каунаса чимось нагадує наш Арбат в його кращі часи.

На Лайсвес завжди весело, строкато і шумно. Тут багато квітів, дерев, у скляних вітринах зазивають перехожих барвисті товари. Коли зацвітає липова алея, все навколо наповнюється медовим ароматом. В ясну погоду з цієї вулиці просто неможливо ходити з похмурим настроєм. Алею часто вибирають для проведення різноманітних свят і яскравих дійств, за якими можна з комфортом спостерігати з балконів готелів чи затишно влаштувавшись на одній з численних лавок зі станчиком гарячої кави.

Тут без проблем можна знайти те, що цікаво саме вам. Хочете шопінг – ласка, якщо потрібна культурна програма – є театри і музеї. Можна просто насолоджуватися видами фонтанів, пам’ятників та міських пейзажів. Тут же знаходиться церква Святого Архангела Михаїла, а в Міському саду відкрито Музичний театр, засновником якого був Петро Столипін.

В парку при театрі встановлена меморіальна дошка в пам’ять про 19 – річного Ромасе Каланте, який у травні 1972 року скоїв на цьому місці акт самоспалення на знак протесту проти радянської окупації.

У перекладі з литовського “лайсвес” означає “свобода”.