Курорт Мішкольц-Тапольца

Курорт Мішкольц-Тапольца

Курорт Мішкольц-Тапольца

Курорт Мішкольц-Тапольца, оточений величезним парком і буковим лісом, знаходиться на півночі Угорщини, в 5 км на південь від центру міста Мішкольц. Тут термальні радонові води, насичені неймовірною кількістю корисних для людини солей, вихлюпуються назовні прямо в печерах серед скель. Стікаючи вниз, вони за довгі тисячоліття утворили природні басейни з цілющою водою. Вже на початку XIX століття тут відкрили офіційну купальню, і “на води” стали з’їжджатися аристократи зі всієї Угорщини. Відвідати тутешню купальню стало ознакою хорошого тону.

У 1934 р. Мішкольц-Таполце був офіційно присвоєно статус курорту. Сьогодні тут можна не тільки поправити своє здоров’я, але і просто відпочити тілом і душею. Творці комплексу зуміли вписати сучасно обладнані басейни в природне обрамлення карстових печер. Водні процедури в цьому підземному царстві досить різноманітні: можна поплавати в печерному озері, оформленому підсвічуванням та світломузикою, а можна розслабитися в масажних фонтанах, де потужні струмені води вириваються з кам’яної пащі драконів і левів. Тут є окремий басейн для дітей, і басейн з ефектом джакузі, є “перлинні” ванни. Окремо варто сказати про повітрі: у печерах він кристально чистий – справжній рай для людей з проблемами органів дихання.

Купання в лікувальних водах піде на користь тим, хто має проблеми з опорно-руховим апаратом. Прийняття ванн можна доповнити різноманітними лікувальними процедурами. Плавання в підземних гротах надає благотворний вплив на нервову систему, знімає стрес, що вельми актуально для міських жителів.