Кухонний палац

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Архітектура, пам’ятники
>

Кухонний палац у Стамбулі, відомий також як Сарай Мутфаклары, – історична споруда, яка є частиною султанського палацу Топкапи, побудованого в середині XV століття. Палацові кухні були споруджені султаном Мехмедом II, а в XVI столітті реставровані відомим зодчим Синаном. Кількість обслуговуючого персоналу становило близько 1200 осіб – четверта частина всього палацового населення. У дворі Кухонного палацу знаходилося десять великих кухонь, дві мечеті, хамам, комори та житлові приміщення для персоналу.

В даний час тут розміщуються музейні приміщення палацу Топкапи, в яких представлені унікальні артефакти різних епох. Кілька кухонь збереглися практично в первозданному вигляді, тут можна побачити великі мідні казани, каструлі і сковорідки, а також чудові страви з лудженої міді, в яких подавалася їжа.

Експозиції музею включають венеціанське скло, богемський кришталь, майсенский фарфор, срібні кавові сервізи, інкрустовані дзеркала і канделябри. Кухонні приміщення, також використовуються як виставкові зали для демонстрації однією з кращих в світі колекцій китайського фарфору.