Королівський театр Мадрида

Королівський театр Мадрида

Королівський театр Мадрида

Королівський театр Мадрида

Королівський Оперний Театр (Опера де Мадрид) знаходиться в центрі Мадрида, на площі Пласа де Орьенте в безпосередній близькості від Королівського Палацу. Цей театр – один з провідних в Іспанії та Європі – є також чудовим монументальним окрасою міста.

У 1818 році мерія Мадрида доручила головному архітектору міста Антоніо Лопес Агуада створити проект майбутнього Королівського театру. З-за безлічі негараздів відкриття театру відбулося тільки 19 листопада 1850 року, до іменин королеви Ізабелли II, великий шанувальниці оперного мистецтва. Честь розпочати оперну історію театру дісталася «Фаворитці» Доніцетті.

Здавалося, театру судилася довга блискуча доля, але бурхливе політичне життя Іспанії надовго вигнала муз з цих стін. Храму музики довелося побувати місцем для засідань парламенту, пороховим складом і навіть казармою. Але ніщо не змогло перешкодити театру посісти чільне місце на Олімпі європейських оперних театрів.

Оскільки театр нескінченно перебудовувався, у нього немає єдиного архітектурного стилю. У 1966 році, після реставрації, Королівський Театр відкрився в якості концертного залу Національного оркестру і хору Іспанії, а потім і оркестру і хору Іспанського радіо і телебачення. У 1977 році будівлю було визнано пам’яткою історії, а театру було повернено його первісне призначення, і з 1997 року Королівський театр знову став тим, чим замислювався його творцями – храмом опери.

Глядацька зала театру вміщує до 1854 людина, в ньому розташовується 28 лож на різних поверхах і двоярусна царська ложа. Чотири зали, призначені для публіки, прикрашені рідкісними і цінними картинами і скульптурами, що становлять національне надбання Іспанії.