Королівська обсерваторія

Королівська обсерваторія

Королівська обсерваторія

Королівська обсерваторія

Королівська обсерваторія в Грінвічі (Royal Observatory, Greenwich) – найстаріше наукова установа Великобританії. Саме завдяки роботі обсерваторії, слово «Грінвіч» стало прозивним і тепер асоціюється з нульовим меридіаном. В даний час являє собою комплекс невеликих музеїв.
Серед них варто відзначити астрономічну галерею, з інтерактивними приладами для вивчення небесних тіл і 120-місцевий Планетарій, де проводяться «зіркові шоу», в яких зображення проектуються на купол з допомогою новітніх цифрових технологій.

В обсерваторії цікаво відвідати виставку історії хронометражу з Середніх віків, в якій представлені прилади для відліку часу, в тому числі «пикающее» 6 разів щогодини пристрій, яке використовувало в своїх трансляції ВВС. Неподалік розташований будинок-музей королівського астронома Джона Флемстида, в якому для огляду доступні житлові кімнати і незвичайний восьмикутний кабінет, в якому він працював.

Але головною визначною пам’яткою цього місця, звичайно ж, є гринвіцький меридіан, який проходить смугою по брукованому подвір’ї і під стіною. Це і є той самий нульовий меридіан, який розділяє Східне і Західне півкуля, від якого ведеться відлік годинних поясів. Хоча деякі вчені досі сперечаються, чи в цьому місці його треба проводити, або на кілька метрів в стороні.