Колони Хуабяо на площі Тяньаньмень

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Архітектура, пам’ятники
>

Колони Хуабяо на площі Тяньаньмень встановлені перед входом в Заборонене місто – резиденцію імператора, біля воріт Небесного Спокою,в Пекіні. Колони, заввишки 10 метрів, повністю виготовлені з мармуру і важать понад 10 тонн кожна. Мармурові колони обвивають дракони, а у верхнього підстави вони прикрашені мереживними барельєфами, що нагадують пухнасті хмари. Колони Хуабяо з’явилися в Китаї більше 4000 тисяч років тому, а саме ці колони були споруджені в період династії Мін.

Вгорі на кожній колоні встановлено велику кам’яну блюдо для збору яшмовой роси, яку пив імператор, з метою продовження життя, в самому блюді сидить кам’яний звір, за китайськими легендами, один з дітей дракона – Хоу. Ці звірі розташовані символічно спиною до імператорського палацу, кажучи про те, щоб імператор швидше повертався додому з подорожей і військових походів. На території самого Забороненого міста встановлені такі ж колони Хуабяо, але звірі Хоу сидять обличчям до виходу з палацу, також символічно нагадуючи імператору не забувати про свій народ.

Спочатку в Китаї з’явилися дерев’яні колони Хуабяо, і їх використовували як стовби для претензій до імператора.Колони Хуабяо ставили на важливих шляхах і в будь-яких людних місцях усі охочі могли написати свої побажання та невдоволення. Таким чином, імператор вважав, що голос простого народу допоможе йому справедливо правити країною.

Через багато століть колони Хуабяо стали використовувати як декоративні елементи, які гармонійно доповнюють китайську архітектуру палацових ансамблів і основних історичних будівель.