Колісний колодязь

Колісний колодязь

Колісний колодязь

Колісний колодязь

При створенні Музею дерев’яного зодчества в Суздалі на музейну територію активно звозилися старовинні житлові будинки, господарські споруди, а також церкви і вітряні млини. З них була відтворена майже ціле село з усіма необхідними атрибутами. А яка ж справжня село без колодязя? Тому гідне місце в колекції зайняв колісний колодязь з села Кольцово Селивановского району.

Даний колодязь відносять до середини XIX століття, хоча колодязі цього типу були поширені на Русі вже в XVII-XVIII ст. і називалися ступальными. Вони використовувалися в тих випадках, коли глибина колодязя була занадто велика, і важко було діставати воду з допомогою сили рук. Такий колодязь був обладнаний колесом великого діаметру. Для підйому води входили всередину колеса і розкручували його, переступаючи ногами по сходах дерев’яного барабана (по типу «білка в колесі»). В колодязь опускалися поперемінно дві великі бадді.

Колодязь є унікальним експонатом, що розповідає про селянському побуті XIX століття, одним з небагатьох, що дійшли до нашої днів у первозданному вигляді.