Каземати у Вишеграді

Каземати у Вишеграді

Каземати у Вишеграді

Каземати у Вишеграді

Старовинна фортеця Вишеград знайома своїми казематами. Каземат – це внутрішнє приміщення військової фортеці, призначене для розміщення знарядь, захисту, яка також може використовуватися в якості в’язниці для полонених. Завдяки місцевим жителям пам’ятник архітектури дивом уникнув тотального руйнування в Сілезької війні кінця 18 століття.

Для туристів відкриті не всі коридори, але вражає і частина, що залишилася (близько кілометра). Коридори два і більше метра у висоту і близько півтора метрів шириною являють собою досить похмуре, але цікаве місце. У празьких казематах знімалися епізоди фільму “Місія нездійсненна-4”.

Зараз коридор підсвічені лампами, хоча в часи їх использованья за призначенням світ був відсутній. Солдати переміщалися в темряві, а єдиним орієнтиром слугували отвори в стелі, через які проникало світло з поверхні.

Каземати закінчуються великим залом з високою стелею, де зберігаються шість рідкісних скульптур з Карлова Моста (на мосту стоять лише їх копії). Саме у вологих коридорах з незмінною температурою створюються кращі умови для збереження статуй.

Влітку (починаючи з середини дев’яностих років) в казематах розміщуються тематичні добірки сучасного мистецтва.