Казанський собор

Казанський собор

Казанський собор

Казанський собор

Історія православного храму – Казанського собору в Гавані на Кубі сягає ще в початок XX століття, коли на острів стали прибувати перші емігранти з Росії. Люди потребували храмі, хотіли відзначати свої православні свята, а місця для богослужіння не було. У п’ятдесятих роках XX століття почали збирати гроші для будівництва храму на честь рівноапостольних Олени та Костянтина, але надалі всі починання було призупинено. І так кілька разів, поки вже з підтримкою Фіделя Кастро на початку XXI століття конкретно не почалося будівництво храму.

14 листопада 2004 року стало народженням Храму Казанської богоматері, а в 2008 році храм став постійно діяти. Патріарх Всія Русі, а тоді Митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил освятив закладку каменю, а для оздоблення храму привезли з Москви.

Спроектував храм московський архітектор Олексій Ростиславович Воронцов. Храм збудували в традиціях давнього російського зодчества, яке існувало в Стародавньому Києві і Новгороді Великому – білосніжний храм, досить суворий, має 5 розділів.