Кавказький біосферний заповідник

Кавказький біосферний заповідник

Кавказький біосферний заповідник

Кавказький біосферний заповідник

Кавказький біосферний заповідник – один з перших російських заповідників. Спочатку землі, на яких він розташований, використовувалися як мисливські угіддя великих князів, але вже в той час йшли розмови про необхідність збереження поголів’я зубрів і створення заповідника. Здійснити ці плани вдалося тільки за радянської влади – заповідник був заснований в 1924 році в горах західного Кавказу.

Кавказький заповідник – найбільший в Європі, на його площі в двісті вісімдесят тисяч гектарів зберігаються унікальні екосистеми гір і передгір’їв. Більше половини заповідника вкрито незайманим лісом, представлені в ньому альпійські луки і льодовикові ландшафти. У заповіднику росте більше трьох тисяч видів рослин, серед яких такі реліктові дерева як тіс і самшит. Особливою гордістю заповідника є смерекові ліси. Тваринний світ надзвичайно різноманітний. Тут зберігаються популяції кубанського туру і кавказького благородного оленя, ведмедів, рисей і звичайно ж зубрів.

Для туристів організовуються екскурсії по заповіднику. Ви можете відвідати вольєрних комплекс для диких тварин, прогулятися по реліктової Хостинской тисосамшитовой гаю, оглянути мальовниче гірське ущелині Чортові ворота.