Кафедральний собор

Кафедральний собор

Кафедральний собор

Кафедральний собор або Собор Святого Іоана Хрестителя – головна римсько-католицька церква в Турині, знаходиться в центрі на площі Сан Джиовани. У першій половині XV століття тут знаходилися три невеликих ранньохристиянських церкви. У 1470 році для них була побудована дзвіниця. У 1491-1492 роках ці три церкви були знесені, а на їх місці протягом 7 років виріс новий великий собор. Каплиця Святої плащаниці була прибудована пізніше в 1668-1694 роках.

Собор побудований в стилі епохи Відродження, архітектор Амедео де-Франциско та Сеттіньяно. Величний фасад храму з білого мармуру з трьома широкими вхідними дверима прикрашений високі пілястрами з капітелями. Центральний неф собору відділений від бокових нефів поруч білокам’яних колон і арок. У бічних нефах розташовані багато прикрашені творами мистецтва каплиці.

Собор знаменитий тим, що тут зберігається Туринська плащаниця, яка є однією з найвідоміших християнських реліквій. Це лляне полотно довжиною близько 4 метрів, у нього за переказом, було загорнуте тіло Ісуса Христа після смерті.