Кафедральний собор Різдва Пресвятої Богородиці

Кафедральний собор Різдва Пресвятої Богородиці

Кафедральний собор Різдва Пресвятої Богородиці

Кафедральний собор Різдва Пресвятої Богородиці

Історія Кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці, як і в багатьох подібних споруд, багата і численна подіями. Собор є головним в Ростовській єпархії, і в ньому ж розташувалася архієрейська кафедра області.

Одночасно з будівництвом фортеці Дмитра Ростовського, на березі Дону і почалося зведення дерев’яної церкви з каплицею. У 1761 році її освячують, а ще через якийсь час вона стає храмом. Але, через 20 років храм вирішують перенести на торгову площу, де він стоїть і понині. У 1791 році від удару блискавки в храмі сталася пожежа, і він був повністю знищений вогнем. Злякавшись кари небесної, ростовчани на цьому ж місці зводять новий, але вже кам’яний храм.

З часом чисельність жителів міста зростала, і храм не міг вмістити в себе всіх бажаючих, тому в 1854 році було прийнято рішення на цьому ж місці побудувати новий. Меценатами виступили місцеві купці Кошкін і Михайлов. Архітектором нового проекту був обраний відомий у той час архітектор Костянтин Андрійович Тон.

Є думка, що Кафедральний собор точна копія Храму Христа Спасителя в Москві, але з цим твердженням багато хто не згодні.

У радянські часи храм був закритий, а на його місці організований зоопарк. Але вже в 1950 році Кафедральний собор був відремонтований і знову відкрито, у 1999 році була відновлена дзвіниця.