Кафедральний собор

Кафедральний собор

Кафедральний собор

Кафедральний собор

Бернський кафедральний собор – протестантський кафедральний собор – знаходиться в південній частині старій частині р. Берна. Це найвища релігійна споруда країни внесено до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Позднеготическая архітектура собору являє собою трехнефную базиліку, вівтар і хори якої мають апсиди у формі п’яти сторін восьмикутника. Дзвіниця собору має висоту в 100,6 м, головний дзвін важить близько 10 тонн і має діаметр 247 див.

Перша церква на місці нинішнього собору була побудована в часи заснування Берна. У XIII ст. зі зростанням розмірів та добробуту міста її будівля замінили більш великим спорудою з трьома нефами і дзвіницею. У XV столітті було вирішено звести новий великий храм, будівництво якого тривало понад 100 років.

Вхід в собор прикрашає прекрасна барельєфна композиція з 47 великих статуй, оригінали яких зберігаються в Історичному музеї Берна, роботи майстра Ерхарда Кюнга, що зображує картини Страшного суду. На барельєфі також є 170 скульптур поменше – це справжні роботи XV–XVI ст.
Найбільш цікаві деталі інтер’єру: меблі XVI в, вітражі і хори. Майже всі з вітражів датуються XV ст. Виняток становлять лише два з них, роботи XIX ст.

Башта собору відкрита для відвідування всіх бажаючих помилуватися мальовничими краєвидами.