Історична площа Plaza de Mayo

Переживши п’ять століть, Пласа де Майо стала серцем аргентинської столиці і центром политичеой життя Буенос-Айреса. Саме на ній у 1810 році Аргентина проголосила свою незалежність. За традицією тут проходить більшість мітингів і демонстрацій. На площі знаходяться найбільш значущі пам’ятки міста.

Так званим батьком площі вважається конкістадор Хуан де Гарем, який у 1589 році повторно заснував там Буенос-Айрес. За століття площа кілька разів перебудовувалася і змінювала свій вигляд. Останні суттєві зміни відбулися в 1813 році, коли була зруйнована колонада, що розділяє площі Пласа справи Вікторія і Пласа дель Фуерте, що перетворилися в єдину Пласа-де-Майо. Двома роками раніше на площі де Майо встановили Піраміду де Майо.

У 1955 році, під час спроби державного перевороту, площа зазнала нещадної бомбардуванню. А після військової диктатури, яка тривала в Аргентині з 1976 по 1983 рік, на площі щочетверга збираються матері зниклих без вести молодих людей.

Тут знаходяться Кабильдо, в якому в колоніальні часи розташовувалися місцеві влади, Кафедральний собор, Ратуша і будинок Каса Росада – резиденція аргентинського уряду.