Хрестовий перевал Гудаурский

Хрестовий перевал Гудаурский

Хрестовий перевал Гудаурский

Хрестовий перевал Гудаурский

У красивій долині річки Арагві знаходиться Хрестовий перевал, що отримав свою назву від встановленого в 1824 році кам’яного хреста. Він служив для позначення точки перевалу і проходить через головний хребет Кавказу на висоті 2379 метрів. Мальовнича дорога серед гір слід найдавнішого історичного шляху, що з’єднує через Дар’яльська ущелині Північний Кавказ і Закавказзя.

В даний час – це Військово-Грузинська автомобільна дорога Владикавказ — Тбілісі. 208-кілометрова траса, вважається однією з найскладніших у світі. Для мандрівників таїть небезпеку рясні снігопади і несподівані сходи лавин. Але при цьому туристів чекає приголомшливий ландшафт і численні історичні пам’ятки.

Відпочити після тривалої дороги можна в затишних готелях з однойменною назвою. Втомленим подорожнім запропонують комфортабельні номери різного ступеня комфортності і прекрасну грузинську кухню. Якщо ви мрієте побачити білосніжні шапки гір, подихати цілющим повітрям і отримати масу позитивних емоцій, то вирушайте в ці благословенні місця.