Храм мучениці Татіани при МДУ

Храм мучениці Татіани при МДУ

Храм мучениці Татіани при МДУ

Храм мучениці Татіани при МДУ розташований на розі вулиць Мохової і Великій Нікітській. Храм є будинковим храмом Московського державного університету.

Наказ про заснування університету був підписаний 12(25) січня 1755 року, в день поминання римської мучениці Татіани. З тих пір свята стала вважатися покровителькою університету і всього російського студентства.

Перша домова церква з’явилася в університеті в 1791 році, проте вона була зруйнована під час наполеонівського перебування в місті і пожежі 1812 року. Згодом нова церква була улаштована у флігелі маєтку Пашковых, придбаного для потреб університету у 1833 році. Будівля на розі Моховий і Великій Нікітській було переобладнано, в ньому з’явилися аудиторії та бібліотека. У 1837 році у правому флігелі була освячена домова церква, що стала рідною храмом для декількох поколінь московської інтелігенції.

У 1918 році храм був закритий. За радянської влади тут розміщувалися читальний зал і студентський театр. Заново богослужіння в храмі поновилися в 1995 році. На початку XXI століття був відновлений інтер’єр храму, а на його фасаді з’явилася мозаїчна ікона святої Татіани і напис «Світло Христове просвіщає всіх».