Храм Літератури Ван Мьеу

Храм Літератури Ван Мьеу

Храм Літератури Ван Мьеу

Храм Літератури Ван Мьеу

Храм Літератури (Ван Мьеу) – унікальний пам’ятник архітектури В’єтнаму, присвячений Конфуцію. Він був побудований в 1070 році, у часи правління імператора Чи Тхань Тонга. Тут в 1076-1779 роках розміщувався перший університет Ханоя.

Храм включає в себе п’ять ізольованих подвір’їв, розділених стінами. Павільйон Кхюэ Ван, споруджений у другому дворі в 1800 році, є типовим представником в’єтнамської архітектури. Колодязь Небесної ясності знаходиться в третьому дворі, він оточений 82 кам’яними стелами, на яких висічені результати випробувань, проведених в університеті, а також біографії успішних студентів.

Через четвертий дворик можна потрапити в Зал церемоній, дах якого підтримують два дракона. Тут імператор і його мандарини робили жертвопринесення перед вівтарем Конфуція. У храмовому святилище встановлені оригінальні статуї Конфуція і його чотирьох учнів.

Остання реставрація храму відбулася в 2000 році. Незважаючи на війни і стихійні лиха, Ван Мьеу зберіг давні архітектурні стилі та цінні реліквії кількох династій.