Храм Артеміди

Храм Артеміди

Храм Артеміди

Храм Артеміди

Джераш багато називають Помпеєю Сходу. Колись це був процвітаючий римський місто, зруйноване землетрусом в VIII столітті. І навіть божественна покровителька міста Артеміда не змогла вберегти його від катастрофи.

Храм на її честь розташовувався на головній височини, недалеко від міста, де так само колись знаходився храм Зевса. Сьогодні він як і всі стародавні споруди утворюють величезний акрополь.

Храм Артеміди пережив не один землетрус. Він вже був частково пошкоджений, практично відразу після закінчення будівництва, але засобами жителів повністю відновлений. Його оточувала чудова колонада, храм ніби ширяв у повітрі, незважаючи на свої значні розміри. Хрестоносці, які прийшли в ці землі у XII столітті і захопили місто, хотіли побудувати на пагорбі фортеця, але у них нічого не вийшло кілька зсувів завадили будівництву, і повністю поховали під собою залишки стародавніх храмів.

У 1930 році групою археологів, які вивчали Джерашский акрополь, були виявлені 11 з 12 колон храму. Завдяки своїй фрагментарною конструкції створюється враження, що елегантні конструкції погойдуються на вітрі.

Не дивлячись на всі катаклізми й завоювання, храм Артеміди вважається найбільш збереженим серед усіх будівель акрополя.