Храм архангела Михаїла в садибі Архангельське

Храм архангела Михаїла в садибі Архангельське

Храм архангела Михаїла в садибі Архангельське

Храм архангела Михаїла в садибі Архангельське – одна з найдавніших кам’яних споруд в садибі. Церква була побудована в 1667 році і є пам’ятником архітектури світового значення.

Будівництво церкви велося за ініціативою Якова Одоєвського, який володів Архангельським в середині XVII століття. Його кріпак зодчий Павло Потєхін почав зведення одноповерхової кам’яної церкви на місці старої дерев’яної каплиці.

В центрі архітектурної композиції храму розташовується чотирикутний підстава – четверик, який завершується цим каскадом з декоративних кам’яних півколових кокошників, що утворюють піраміду, завершену тонкої цибулинна маківкою-куполом.

По діагоналі від головного четверика розташовані межі храму, створюють оригінальну ассиметрию архітектурної композиції. Поруч з церквою була побудована триярусна дзвіниця, розібрана через ветхість вже в XX столітті.

Після революції в церкві був розташований філія музею-заповідника Архангельське, велися комплексні роботи з реконструкції. Були відновлені оригінальна форма покрівлі та світлові вікна під куполом храму. Сьогодні храм повернуто Російської Православної Церкви.