Храм Аполлона Созиана

Храм Аполлона Созиана

Храм Аполлона Созиана

Храм Аполлона Созиана

Храм Аполлона Созиана, раніше відомий як Аполлінарій і храм Аполлона Медика, є римським храмом, присвяченим Аполлону в марсовому полі поруч з Театром Марсела і Галереї Октавії. Справжнє ім’я храму прийшло від його останнього реконструктора Гая Созия.

Серйозної реконструкції храм був схильний в 34 році до н. е. Гаєм Созием. Роботи по реконструкції були незабаром перервані цивільної войном між Октавией і Антонієм (Созий зайняв сторону Антонія), і продовжилися лише через кілька років, коли Серпень примирився з Созием. Під час будівництва Театру Марсела фронтальна сходи храму була зруйнована і замінена двома сходами по сторонам «пронаоса»

Руїни храму після римський період були окуповані середньовічними житлами аж до 1930х. Тоді, з 1926 по 1932, житла були зруйновані для того, щоб звільнити територію біля театру Марсела. У 1937 і 1938 році був зведений постамент зруйнований під колони, а в 1940 році три зруйновані колони були відновлені на подіумі, хоча, можливо, не на їх оригінальному місці.