Хор Вірап

Хор Вірап

Хор Вірап

Хор Вірап

Монастир був споруджений в період з VI по XVII століття, над підземеллям, де нудився хреститель Вірменії Святий Григорій Просвітитель за поширення християнства, поки цар Трдат III не вирішив прийняти цю релігію як державної в 301 році.

У підземеллі зараз можна спуститися, помолитися, поставити свічку або просто побути наодинці з Богом. Кам’яний мішок з високим закопченим склепінням, маленьким як щілина віконцем високо вгорі і невеликим вівтарем у ніші страшний навіть зараз, незважаючи на міцну сходи, що ведуть до виходу, і яскраву лампочку посередині склепіння.

Храмовий ансамбль складається з двох церков. Перша церква Сурб Геворга (праворуч), яку побудував католикос Нерсес III в 642 р. У цій церкві знаходиться яма, де нудився Григорій Просвітитель. Підземелля, де страждав святий старець, було царської темницею («Хор Вірап» – «глибока яма»). Сюди в яму, що кишить отруйними зміями і скорпіонами, опускали в’язнів.

Друга споруда головна церква Сурб Аствацацин, яка була побудована в кінці XVII століття. Це купольна споруда окремою дзвіницею.