Хмарочос Цзиньмао

Хмарочос Цзиньмао

Хмарочос Цзиньмао

Хмарочос Цзиньмао

Хмарочос Цзиньмао – символ входження Шанхаю у XXI століття. Це будівля, що має 88 поверхів і висоту понад 420 метрів, є одним з найвищих хмарочосів не тільки в Китаї, але і у всьому світі. Верхні 38 поверхів башти займає один з найбільш респектабельних шанхайських готелів. Авторами проекту хмарочоса були американські архітектори, які зуміли об’єднати елементи традиційної китайської архітектури та готичного стилю. Основний задум авторів — створити стилізовану китайську пагоду.

Назва вежі перекладається з китайської як “вежа Процвітання”. По висоті Цзиньмао поступається лише 492-метрової вежі Всесвітнього фінансового центру, побудованої в 2008 році. А серед висотних будівель планети “вежа Процвітання” впевнено займає четверте місце. До речі, 88 поверхів – це далеко не випадковість, в Китаї це число вважається щасливим.

У хмарочосі Цзиньмао величезна кількість магазинів і торгових комплексів, банків, ресторанів, офісів. Верхні 38 поверхів займає один з найбільш респектабельних шанхайських готелів. На найвищому поверсі розташована оглядовий майданчик на висоті 340,1 метр обладнаний найбільший у світі туристичний зал площею 1520 кв. метрів. З майданчика відкривається приголомшлива по красі панорама району Пудун і весь Шанхай.