Грязелікарня їм. Н. А. Семашко

Грязелікарня їм. Н. А. Семашко

Грязелікарня їм. Н. А. Семашко

Грязелікарня їм. Н. А. Семашко

Грязелікарня їм. Н. А. Семашко – будівля споруди 1915 року, яке збереглося практично в первозданному вигляді. Розташоване воно в місті Єсентуки, Ставропольського краю, на вулиці Семашко будинок 10. Фасад центру прикрашають скульптури і барельєфи з алегоричним змістом. Біля входу в будівлю Ескулап і Гігієя – боги стоять на сторожі краси і здоров’я.

На початку XX століття на проектування грязелікарні Петроградським товариством архітекторів був оголошений конкурс, і переможцем став Євген Шреттера. Грязелікарня збудована з каменю, камінь природний, доломітових порід. За два роки було збудовано потужний прекрасна будівля. Складається вона з чотирьох корпусів і розрахований на 180 процедурних місць. У радянські роки тут могли приймати лікування близько 2500 людей на день. Історично грязелікарня умовно розділена на дві частини – чоловічу і жіночу. Зал очікування процедур прикрашають міфологічні скульптури стародавнього Риму. Тут все налаштовує до відпочинку.

До і після грязьових процедур можна посидіти в спеціальному залі. Вітальня меблі, елементи дверей і дзеркал також заслуга архітектора Шреттера. Все було виготовлено на П’ятигорської меблевій фабриці, в ті ж роки, коли велося будівництво грязелікарні за малюнками архітектора. Меблі виготовлені з цінних порід дерев і чудово збереглася. Старовинний світловий ліхтар висвітлює дивовижні горельєфи і надає залу світлий і життєрадісний вигляд. Інші ж вітражі грязелікарні, виконані місцевим художником Іваном Катановым, встановлені відносно недавно, у 1978 році.На скляних картинах міфологічні сюжети. Будівля нагадує храми стародавньої Греції та Риму, спроектовані за принципом давньоримських терм. Грязелікарня і сьогодні в 21 столітті є центром краси і здоров’я.