Грінвіч Вілладж

Житловий район в Нью-Йорку, на заході Нижнього Манхеттена. Перші поселення з’явилися тут ще в 1630 році. 1712-м Грінвіч Вілладж отримала статус селища. Жителі Нью-Йорка стали активно селитися тут в 1822 році, після епідемії жовтої лихоманки.

З початку XX століття Грінвіч-Віллідж стає притулком для людей богеми і радикальних політичних діячів (серед них найбільш відомі драматург Юджин о’ніл, танцівниця Айседора Дункан, поетеса Една Сент-Вінсент Мілле, журналіст Джон Рід). Художник Марсель Дюшан і його друзі запускали з вершини арки на Вошингтон-сквер (центральна площа району) повітряні кулі, проголошують «Незалежну Республіку Грінвіч-Віллідж». У XXI столітті район став широко відомий антивоєнними і пацифістськими акціями, які проводилися на його території.

Зараз богемне життя пішла в минуле. Художники залишають Грінвіч-Віллідж з-за високих цін на житло, їдучи в інші райони. Проте жителі Грінвіч-Віллідж, як і раніше, виділяються своїм ліберальним способом життя і пишаються своєю історією, називаючи іноді весь Нью-Йорк «сільською місцевістю». Тут розташовані будинки багатьох знаменитостей, таких, як Джуліанна Мур, Лів Тайлер, Ума Турман, Філіп Сеймур Хоффман.