Гостинний двір

Гостинний двір

Гостинний двір

Гостинний двір

Гостинний двір в Уфі є зразком традиційного для російської провінції будівлі торгового дому. Він був побудований в XIX столітті на Верхнеторговой площі. Історики стверджують, що дерев’яний Гостинний двір існував в Уфі паралельно з Торговими рядами вже в XVIII столітті. Кілька разів будівля гинуло в результаті пожеж, але відновлювалося. На початку XIX століття кам’яна будівля Гостинного двору повинно було стати не тільки родзинкою Верхнеторговой площі, але і центром, навколо якого розвивалося місто.

З часом Гостинний двір став популярною і привілейованої торговим майданчиком. До площі зібралися майже всі вулиці, а навколо розвивалося місто. Центром цієї “цивілізації” стало грандіозне за мірками тих років кам’яна будівля з фарбують жовтою фарбою фасадами і білосніжними рельєфними деталями. Із кожної з чотирьох сторін простяглися відкриті галереї з 28 аркових прольотів, розділених пілонами.

Аж до 1941 року Гостинний двір виконував свою основну функцію – тут велася торгівля. Але з початком війни в Уфу була евакуйована Серпуховская ткацька і Ярцевская прядильна фабрика, на базі яких був створений Бавовняний комбінат. Аж до початку 80-х років він розташовувався у будівлі Гостинного двору. Після того, як комбінат переїхав, влада збиралися знести Гостинний двір і побудувати студентське містечко, але завдяки громадськості будівлю вдалося врятувати.

Після завершення відновлювальних робіт Гостинний двір не тільки став однією з головних визначних пам’яток міста, але і перетворився в сучасний торговий центр з розвиненою інфраструктурою, підземними та наземними автостоянками і численними магазинами. І все це в історичних декораціях!