Горохова вулиця в Санкт-Петербурзі

Горохова вулиця в Санкт-Петербурзі

Горохова вулиця в Санкт-Петербурзі

Горохова вулиця вважається важливою транспортною гілкою в Санкт-Петербурзі. На початку XVIII століття вона замислювалася як третій промінь в архітектурному ансамблі за планом міського будівельника П. М. Єропкіна.

Історія вулиці починається з перших днів становлення міста. Тоді вона носила інше назви. За весь час свого існування вона змінила їх з десяток. Городяни пам’ятають її як вулиця Середньої перспективи, Велика перспективна, Невський проспект, Вознесенський проспект, Велика перспективна. Був такий період у Санкт-Петербург, коли у вулиці було відразу три назви – 2 Перспективна вулиця, Адміралтейська вулиця та 2 Адміралтейський проспект.

Вулицею Горохової її прозвали лише в середині XVIII століття. Тоді на цій вулиці відкрив свій магазинчик купець Гаррах, якого місцеві жителі жартома прозвали Горохом або Гороховим. Його лавка користувалася колосальною популярністю. Коли людей запитували, куди ви поспішаєте, ті відповідали, до Горохову за товаром. Трохи пізніше прийменник “до” умовно замінила на “на”. Так вулиця і знайшла свого нинішню назву.