Гора Мітрідат

Гора Мітрідат

Гора Мітрідат

Гора Мітрідат

Гора Мітрідат – найвища точка міста Керч, де знаходиться чудова оглядова площадка. Стоячи на ній, можна охопити поглядом всю керченську бухту і місто, який веде свою історію саме з поселення на Мітрідаті.

Шлях до вершини гори лежить за 423 великій мітридатських сходах сходів, чудового архітектурного пам’ятника, справжнього прикраси Керчі. Драбина була виконана в стилі класицизму італійським архітектором Олександром Дігбі в тридцятих роках 19 століття. У період Кримської війни вона була зруйнована, і лише в кінці 60-х років XX століття її урочисті марші, прикрашені грифонами, були відновлені. Сьогодні драбина веде до Вічного вогню та братської могили військовослужбовців, загиблих в боях за Керч.

На схилах гори Мітрідат знаходився античне місто Пантікапей. На вершині розташовувався акрополь і храми, в яких давні греки молилися своїм богам, а за ними – багаті палаци боспорської знаті. Зберігся фундамент храму Аполлона з аркою центрального входу, мостові стародавніх вулиць, сходи, залишки кам’яних колон.