Гора Клементьєва

Гора Клементьєва

Гора Клементьєва

Гора Клементьєва

Гора Клементьєва (стара назва Узун-Сирт) знаходиться на Південно-Східному узбережжі Криму між Феодосією і Коктебелем. Якщо мислити категоріями географічними – це гірський хребет довжиною близько 7 кілометрів, досягає максимальної висоти 130 метрів. А якщо говорити про роль цієї гори в історії розвитку радянського повітроплавання – то це, без перебільшення, колиска вітчизняної авіації.

Гора названа в пам’ять про випробувача-планеристе Петра Клементьеве, загиблого під час випробувань нового планера в 1924 році. Узун-Сирт представляє собою вигнуту на північ велетенську підкову з плоскою вершиною. Всередині цієї підкови лежить глибока западина Бараколь, звідки у всі часи року піднімаються висхідні повітряні потоки, що омивають вершину гори. В цьому полягає унікальність Узун-Сырта, таких місць у світі всього два. Саме тому гора Клементьєва стала Меккою для всіх любителів повітряного спорту, а сам Коктебель довгі роки називався Планерське.

В цьому унікальному місці починали свій шлях генеральні конструктори Олег Антонов, Олександр Яковлєв, Сергій Ільюшин, творець космічних кораблів академік Сергій Корольов.

Сьогодні на горі діє Центр планерного спорту «Коктебель», і сучасні романтики неба регулярно стартують звідси — на парапланах, дельтапланах і планерах. В такі дні небо над горою розцвічується кольоровими верхами, і можна нескінченно довго спостерігати за людьми, що подолали страх перед висотою.