Гора Червоне Сонечко

Гора Червоне Сонечко

Гора Червоне Сонечко

Гора Червоне Сонечко

Гора Червоне Сонечко є частиною Кисловодского курортного парку. Звідси, з її вершини відкривається чудовий вид на Ельбрус і велику паркову територію, але переваги гори цим не вичерпуються.

Вона майже суцільно покрита масивами сосни, ялини, берези, ясена та інших дерев. На вершині гори встановлено пам’ятник М. Ю. Лермонтова – поет у задумі спрямував свій погляд на південь, у той бік, де за обрієм ховається Великий Кавказький хребет і сяє своїми вершинами двогорбий Ельбрус.

На Червоне Сонечко ведуть два маршрути паркового теренкуру. Обидва вони починаються в нижній частині парку, у Нарзан галереї, на висоті 813 метрів над рівнем моря. Маршрут №2 на Червоному сонечку і закінчується. Він триваліший за своєю протяжністю (5,8 кілометрів), але відрізняється щадним режимом підйому. Маршрут №3 значно коротший, але він вимагає кращої фізичної підготовки – це найскладніший з усіх існуючих маршрутів на Кавказьких Мінеральних водах. Біля підніжжя Червоного Сонечка обидва маршруту зливаються і далі в’ється мальовничим серпантином. Алея петляє в соснових посадках, повітря чисте і прозоре. Тут багато білок і синиць, готових поласувати горішками або насінням прямо з рук захоплених туристів.

На вершині гори розташоване кафе з однойменною назвою “Червоне Сонечко”, в якому зголоднілі мандрівники можуть скуштувати страви традиційної кавказької або європейської кухні і випити чашку чаю, настояного на місцевих травах.

Піднявшись на гору Червоне Сонечко, можна продовжити подорож далі – до гір Велике і Мале Сідло, щоб помилуватися видом на Ельбрус і гори-лакколітів П’ятигірря.