Голландська реформатська церква

Голландська реформатська церква

Голландська реформатська церква

Голландська реформатська церква

Стару частину міста Галле займає територія форту, яка нині оголошена археологічною зоною. Як у будь-якому закритому військовому гарнізоні, тут була і своя церква, тільки її спорудження з військовою історією форту ніяк не пов’язана.

Реформаторська церква Гроті Керк була побудована в 1754 році на особисті кошти Гертруди Ле Гранд, дружини командора Гаспаруса де Йонга, за довгий моління про народження дитини. Пані Гертруда виявилася жінкою вдячної – відразу після появи на світ сина в форте побудували невеликий храм. Сьогодні це найстаріша церква в місті. В ній збереглися записи про реєстрацію шлюбів, починаючи з 1748 року, а хрещень – з 1678.

В церкві є невеликий орган, розташований прямо над центральним входом. У підлозі і стінах – численні надгробні плити. У ті часи вважалося нормою, що заможні європейці, які мають достатню кількість грошей, могли придбати місце для поховання під склепінням церкви. Убрання храму дуже скромне, єдине, що привертає увагу, – вітражі на вікнах у вигляді різнокольорових квадратів. Церква є діючою. Незважаючи на невелику кількість парафіян, тут регулярно проводиться служба.