Георгіївська церква

Георгіївська церква

Георгіївська церква

Георгіївська церква, що вражає своєю красою і божественною величчю, в місті Краснодарі розташована на вул. Сивина. Свято-Георгіївський храм має свою неповторну багату історію, яка бере початок у далекому 891 році.

За переказами, стародавні греки, які пливли до берегів Криму, потрапили в сильний шторм. Після довгих молитов, звернених до Великомученику Георгію Побідоносцю, несподівано буря припинилася, і моряки були врятовані. В подяку греки заснували Балаклавський чоловічий монастир Святого Георгія недалеко від місця свого порятунку.

Монастирю довелося багато чого пережити від землетрусів і розграбування кочівників до знаходження в полоні під час Кримської компанії.

У місті Катеринодарі філія Балаклавського монастиря був заснований в 1793 році, у той час він складався з невеликої молитовні і подвір’я. З часом у середині XIX століття був побудований храм, під керівництвом Таврійської Єпархії. Роком початку будівництва є 1895. Історія не зберегла, хто був архітектором божественного споруди.

Храм побудований у візантійському стилі, його центральну частину вінчають п’ять куполів. Фасад виконаний з оригінального облицювального різнобарвного цегли, виробленої місцевими ремісниками.

Як і більшість подібних споруд, храм не зміг витримати випробувань післяреволюційної епохи. Частина території була вилучена з радянською владою, але по волі Божій церква постійно функціонувала.