Гарматний двір Казанського Кремля

Гарматний двір Казанського Кремля

Гарматний двір Казанського Кремля

Гарматний двір Казанського Кремля

Гарматний двір Казанського Кремля знаходиться в північній частині Казанського Кремля, в Казані. Свою історію починає аж до сімнадцятого століття. Городяни часто між собою називають Гарматний двір Артилерійським або Арсенальним.

Комплекс Гарматного двору примикає до західної кремлівської фортечної стіни. Зараз комплекс складається з чотирьох самостійних корпусів, спочатку він був побудований у вигляді П-образного будівлі.
Центральний корпус Гарматного двору Казанського Кремля кілька разів реставрували. На самому початку його використовували для складування зброї. Трохи пізніше в ньому стали відливати гармати, а після цього він став використовуватися для проживання офіцерів.

У 1815 році виробництво зброї в Гарматному дворі було припинено, з-за сильної пожежі. У 20 столітті в Гарматному дворі, в головному корпусі, була організована їдальня для солдатів.

У 1825 році Гарматний двір був відновлений, в ньому була відкрита військова школа.

У 20 столітті Гарматний двір уже не використовувався за своїм прямим призначенням, в головному корпусі була організована їдальня для солдатів.