Фраумюнстер Церква

Фраумюнстер Церква

Фраумюнстер Церква

Фраумюнстер Церква

Фраумюнстер розташований на лівому березі Ліммат, на одній з найстаріших площ міста. Абатство бенедиктинців було засновано королем Людовіком II в 853 році для своєї дочки Хільдегради, що стала в ньому аббатисой. Відтоді монастир став притулком для багатьох аристократок Південної Німеччини.

Фраумюнстер користувався заступництвом королів, які дарували аббатисам привілеї. Так в 1045 році Генріх II наділив монастир правом карбувати монети, збирати мита і володіти ринками, тим самим зробивши аббатису головою міста. Під час правління Фрідріха II Фраумюнстер отримав повну незалежність від будь-чиєї влади. Але після проведення церковних реформ монастир почав втрачати свою владу і перейшов під керівництво міської влади. Черниці опинилися в незручному становищі, а демократичні перетворення були незворотними, і в 1524 році Фраумюнстер був скасований в ході церковної реформи Ульріха Цвінглі.

Церковний інтер’єр прикрашає хор, виконаний в романському стилі, також у вівтарній частині колишнього монастиря красуються п’ять дивовижних вітражів марка Шагала.

Сьогодні Фраумюнстер – це реформована церква Цюріха. На недільні богослужіння збирається численна аудиторія з усього міста. У вільний час церква відкрита для відвідувань, щоб дати можливість гостям насолодитися видом панорамних зображень і придбати духовну втіху.