Фортеці Шюмег

Фортеці Шюмег

Фортеці Шюмег

Фортеці Шюмег

Фортеці Шюмег була побудована в другій половині XIII століття за наказом веспремского єпископа. Вона піднеслася над містом на висоту майже 270 метрів. Фортеця оточена високими стінами, які утворюють багатокутник неправильної форми. Піднятися до фортеці можна досить крутий, вимощену камінням дорозі. Вона призводить до воріт південної вежі, побудованої в XV столітті. У внутрішніх будовах фортеці організовані виставки історичних експонатів: зброї, колясок та екіпажів, старовинної начиння.

В історію країни фортеця увійшла як єдина, яку не змогли захопити ні монголи, ні турки. Під час турецької окупації, що тривала майже півтора століття, тут знайшов притулок веспремский єпископат. Тоді виникла досить промовиста приказка: «Поки стоїть Шюмег, рано молитися на Мекку».

На початку XVIII століття Габсбурги знищили всі угорські фортеці, розглядаючи їх як можливий оплот бунтівних угорців. Не минула ця сумна доля і Шюмег. Лише в кінці XX століття тут були проведені масштабні реставраційні роботи, які практично повернули фортеці її історичний вигляд.

Цілий рік на майданчиках фортеці влаштовують стилізовані історичні турніри лицарів, спектаклі театру імені Петефі, навесні і влітку – змагання в кінному спорті. Ці програми проходять в розташованої біля підніжжя фортеці Арені або в критому Великому Лицарському Залі.