Фонтан Самсон в Києві

Фонтан Самсон в Києві

Фонтан Самсон в Києві

Фонтан Самсон в Києві

Фонтан Самсон на сьогоднішній день є одним з найстаріших фонтанів міста Києва – столиці України. Самий перший фонтан Самсон був одночасно і самим першим водопроводом Києва. А з’явилася перша статуя Самсона, раздиравшего руками пащу лева, ще в 1749 році, згідно з проектом архітектора Івана Григоровича-Барського.

Але чомусь всіма улюблений фонтан несподівано розібрали в 1934 році. Достовірної інформації на цей рахунок немає, але подейкують, що розібрали цей фонтан по простому непорозуміння. Напередодні якогось великого свята один з місцевих начальників оглядав місто, побачивши біля фонтану сміття, наказав його прибрати. Підлеглі, мабуть не великого розуму люди, перелякалися і розгубилися, не знаючи, що саме не сподобалося начальнику, тільки сміття або фонтан теж. Оскільки перепитати його вони побоялися, не бажаючи наражатися на гнів начальства, вони прибрали не тільки нещасливий сміття, а й фонтан. Так, на всякий випадок.

Другий раз фонтан був побудований тільки через цілу половину століття. Напередодні святкування 1500-річчя Києва, «Самсон» було відбудовано згідно з збереженої копії в Національному художньому музеї України. І не дарма – фонтан знову припав до душі мешканцям і гостям столиці України, тут дуже люблять фотографуватися, чи просто гуляти і відпочивати біля фонтану знаменитого Самсона.