Фонтан Наяд

Фонтан Наяд

Фонтан Наяд

Фонтан Наяд

Фонтан Наяд, розташований в центрі площі Республіки в Римі, є одним з найкрасивіших у місті та має багату історію. Перша версія фонтану була створена в 1870 році за замовленням Папи Пія IX. Через вісім років фонтан зайняв своє колишнє місце, і лише в 1901 прийняв свій сучасний вигляд. Новий архітектор Маріо Рутеллі створив головна прикраса фонтану – чотирьох голих наяд, кожна з яких символізувала окрему водну стихію.

Німфа озера, восседающая на лебедя; Німфа річка, осідлавши річкове чудовисько; Німфа океан на морському конику величезного розміру і Німфа підземних вод, що сидить верхи на драконі. У 1912 році Рутеллі створив нинішній прикраса центральної частини фонтану. Скульптурна композиція являє собою оголену фігуру Главку, який бореться з дельфіном. Це символ перемоги людини над стихіями природи.

На початку ХХ століття оголені статуї викликали бурю протестів. Консерватори вважали фонтан настільки аморальною, що перший час він був огороджений дерев’яним парканом. Але, зрештою, міська влада визнала його прогресивним, і відкрила погляду перехожих чуттєві статуї наяд.