Фонтан Діти і жаба

Фонтан Діти і жаба

Фонтан Діти і жаба

Фонтан “Молодість” – це скульптура-фонтан, встановлена в місті Одесі. Композиція відноситься до епохи модерн, її створив відомий французький скульптор Макс Блонд. Самі одесити називають фонтан «Діти і жаба» або ж «Нарцис».

Фонтан “Молодість” вперше була виставлена в 1904 році на Паризькому художньому салоні. Мармурова скульптурна композиція користувалася успіхом і придбати її хотіли відразу кілька покупців з різних країн. В результаті автору довелося домовитися про виготовлення реплік цієї скульптурної групи. Саме в ті роки один з них придбав хтось з найбагатших одеситів. За словами краєзнавців, скульптура була встановлена на дачі ювеліра Акіма Биска.

За радянської влади всі нерухоме майно піддавалося націоналізації, тому скульптура-фонтан з дачі Бісків була перенесена в 1925 році на Театральну площу. Спочатку фонтан встановили в самому центрі клумби, а в 1970-их композицію перемістили впритул до будівлі Англійського клубу. Скульптура неодноразово ставала об’єктом атак вандалів – відбивалися фрагменти, розбивали і не раз крали саму жабу. Наслідки щоразу усувалися міськими службами.