Дзвіниця монастиря Боголюбовского

Дзвіниця монастиря Боголюбовского

Дзвіниця монастиря Боголюбовского

Дзвіниця монастиря Боголюбовского

У XII столітті Володимиро-суздальський князь Андрій Боголюбський заснував у гирлі річки Нерлі свою заміську резиденцію, яку назвав “камен град Боголюбово”. Першою спорудою став храм Різдва Богородиці. В ансамбль споруд резиденції князя також входив двоповерховий палац і ківорій, огороджені кам’яними стінами. У XVIII столітті над сходовою баштою з’явилася шатрова дзвіниця і перехід на хори.

У 1866 році архітектором К. А. Тоном був побудований грандіозний собор, присвячений ікони Боголюбської Божої матері. Він є центральним пам’ятником в комплексі будівель Боголюбського монастиря. Він був виконаний у російсько-візантійському стилі. Поруч з собором велично височить побудована в 1841 році дзвіниця, висота якої становить 58 метрів.

Правильна назва дзвіниці звучить так – Дзвіниця Всіх Святих з надбрамною церквою Успіння Пресвятої Богородиці і Святими воротами. Зовні вона виглядає акуратною й свіжою, оскільки деякий час тому була проведена реставрація. Оглянути дзвіницю можна тільки знизу, оскільки доступ для туристів на неї закритий, але і без того вона справляє враження. На кожній з граней дзвіниці розташовуються годинник. Цікаво, що всі вони показують різний час, але при цьому всі годинники працюють.