Дошка на сходах Ісаакіївського собору і сліди від снаряду

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Архітектура, пам’ятники
>

Дошка на сходах Ісаакіївського собору і сліди від снаряду – це те, що нагадує досі про страшні події Великої Вітчизняної війни. Бронзова меморіальна дошка була встановлена на стилобаті західного портика Ісаакіївського собору під час святкування 65-річчя перемоги над німецькими загарбниками. На дошці викарбувано: «Це сліди одного з 148 478 снарядів, випущених фашистами по Ленінграду в 1941-1944 роках».

Оскільки Ісаакіївський собор вважався одним з найбільш цінних міських пам’ятників, його збереження прирівнювалося до державної завданням. Це було зробити дуже важко, оскільки золочений купол собору був занадто добре помітним для ворожої артилерії і авіації. Тому на початку липня 1941 року купол був покритий захисною сірою масляною фарбою, а вікна церкви заклали щитами і мішками з піском.

Але, незважаючи на ретельне маскування, Ісаакіївський собор був значно пошкоджений від ворожої бомбардувань і артобстрілів. Останнє, саме сильне «поранення» собор отримав у грудні 1943 року.

Після закінчення війни Ісаакіївський собор був відреставрований, а пам’ятна дошка нагадує молодим поколінням про страшний період історії їх улюбленого міста.