Домський собор Святого Миколая

Домський собор Святого Миколая

Домський собор Святого Миколая

Домський собор Святого Миколая у Таорміні був побудований в XIII столітті на місці більш раннього місця поклоніння. Це найбільший середньовічний архітектурний пам’ятник у місті. В ході століть будівля неодноразово змінювало свій вигляд, поки в середині XX століття не набуло свої первісні риси.

Собор виконаний у строгому готично-норманнском стилі, з фортечними зубцями по периметру даху. Окрасою центрального фасаду є портал з колонами і розташований над ним мозаїчний розон. Привертають увагу рельєфні зображення на двері храму, виконані в біблійних мотивах.

Вражаючий інтер’єр собору має форму латинського хреста. Три широких нефа розділені високими мармуровими колонами, увінчані капітелями. Стіни церковного залу прикрашають картини XV століття пензля Антоніном Джуффре і Поліптих, створений Антонелло де Салиба в XVI столітті. Одна з головних визначних пам’яток Домського собору – нерукотворна ікона «Візантійська Мадонна», випадково знайдена всередині старовинної стіни. Церковний зал наповнений старовинними меблями і мармуровими скульптурами.