Долина храмів в Агрідженто

Долина храмів в Агрідженто

Долина храмів в Агрідженто

Долина храмів в Агрідженто

Долина храмів – це розкидані по гірських вершин напівзруйновані обителі богів. Вік кожного храму – кілька тисяч років. Їх розміри колосальні, і людина відчуває себе лише піщинкою в пустелі на тлі цих культових споруд.

Долина храмів – насправді зовсім і не долина: цей храмовий комплекс знаходиться на підвищенні. До наших днів збереглися храми Юнони, Геркулеса, Зевса, Вулкана, Ескулапа, Кастора і Поллукса, а так само Храм Згоди. Раніше на місці храмів розташовувався один з найбільш великих грецьких місто – Акрагант. «Могутність і блиск цього міста такі, що жителі його будують храми, як ніби їм судилося жити вічно, а їдять і п’ють так, як ніби їм судилося померти на наступний день» – саме так відгукувався про нього філософ Емпедокл. Однак місто був захоплений і зруйнований карфагенянами.

Археологами місто було виявлено у 19 столітті. Розкопки ведуться по сей день, і тому не виключено, що і без того багата історія Агрідженто збагатиться все більшою кількістю фактів, і розповість про численні таємниці Стародавньої Греції.