Дитяча залізниця в парку ім. Островського

Дитяча залізниця в парку ім. Островського

Дитяча залізниця в парку ім. Островського

Дитяча залізниця в парку ім. Островського

Парк ім. Островського розташувався на північному сході міста Ростова-на-Дону. Парк є одним з найбільших в місті. Однією з визначних пам’яток цього місця є дитяча залізниця, яка має свою історію створення та подальшого існування.

Ідея створення залізниці належала школярам з гуртка юних залізничників у 1936 році. Через кілька років мрія школярів була здійснена і залізничну колію проклали навколо Балабанівської гаї, а урочисте відкриття провели в листопаді 1940 року. У воєнний час частина дороги була зруйнована, а майно евакуйовано в Тбілісі. Після війни уряд Ростова зайнялося її відновленням.

Сьогодні на шляху прямування паровоз разом з вагончиками дитячої залізниці зупиняються на станціях Перемоги, ім. Віті Черевичкина, і, найголовнішою, Сонячної.
Дитяча залізниця в Ростові славиться своїми модельними традиціями. Сьогодні на станції Сонячної проводяться виставки залізничного моделізму, на якій представлені роботи дітей з дитячих гуртків.

Головними дійовими персонажами дороги є діти. Діти-провідники із задоволенням наслідують дорослим, відповідально виконуючи свою роботу. А для дітей-пасажирів поїздка на залізниці виявляється яскравим, незабутнім подією і викликає бурю позитивних емоцій.