Дамба Гувера

Дамба Гувера

Дамба Гувера

Дамба Гувера

Дамба Гувера, зведена в розпал Великої Депресії 1930-х років, стала найбільшим інженерною спорудою епохи і найбільшої в світі греблею. Над її будівництвом з ентузіазмом працювали понад 20 тисяч осіб, адже в роки серйозної економічної кризи це була єдина можливість мати заробіток. І досі Гребля Гувера – одне з найвидатніших споруд ХХ століття – викликає захоплення та інтерес у мільйонів туристів з усієї планети.

Автором ідеї будівництва греблі для того, щоб забезпечити водою Південну Каліфорнію, був Герберт Гувер, який займав у той час пост міністра торгівлі США. Після довгих консультацій було розроблено план будівництва дамби, яка б перекривала русло річки Колорадо.

У 1928 році проект був затверджений президентом. Первісним місцем будівництва був обраний Каньйон Боулдер, однак після обрання на пост президента Гувер змінив первісний план і було вирішено почати будівництво в Чорному Каньйоні. У 1947 році дамба отримала нову назву на честь одного з головних натхненників проекту її створення і стала називатися Дамбою Гувера.