Дача Стамболі

Дача Стамболі

Дача Стамболі

Дача Стамболі

Дача Стамболі по праву вважається перлиною Феодосії і одним з найпрекрасніших архітектурних пам’яток Криму. Зведена на пагорбі в чудовому мавританському стилі, вона довгі роки була одним з найпомітніших будівель в місті.

Різноманітність мотивів і фактур в обробці, різні башточки, криті галереї і тераси надають будівлі східний колорит і вишуканість. Вся ця краса була створена в період з 1909 по 1914 рік за замовленням місцевого тютюнового фабриканта Стамболі. Дача стала подарунком його дружині до 10-річчя їхнього спільного життя.

Це кам’яну двоповерхову споруду з чотириярусною вежею, увінчана двома куполами і мініатюрними башточками – мінаретами. Чергування різних по висоті куполів і веж створює неповторний впізнаваний силует. У внутрішній і зовнішній обробці гармонійно поєднуються мармур, піщаник, карбування сусідить з ліпниною і різьбленням по дереву. В оформленні вестибюля і оранжереї використані елементи класицизму. Мармуровий фонтан в зимовому саду перегукується за виконанням зі знаменитим Бахчисарайським фонтаном.

В інтер’єрі дачі зберігся старовинний набірний паркет з цінних порід дерева, важкі візерунчасті двері, чудова ліпнина, біломармурова масивна сходи, ведуча на другий поверх.
Дача стоїть в оточенні невеликого парку, в її затишному дворику влітку працює фонтан.